Jawa Klub Praha 1961

 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 • Jawa Klub
 
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

BIKER'S CLASSICS 2016 - SPA FRANCORCHAMPS - BELGIE

Email Tisk PDF

Po několika letech a hlavně i díky našemu letošnímu jubileu Jawa Klubu Praha 1961, jsme se opět vybičovali a zorganizovali v počtu 12 motorek a doprovodného vozidla (celkem 16 lidí) k zahraničnímu výjezdu, tentokráte do Belgického Spa na slavný závodní okruh Francorchamps ve dnech od 1. do 3.července 2016, kde se konaly závody klasických motocyklů ze šedesátých a vytrvalostní 4-hodinovka motocyklů ze 70 a 80-tých let - Biker's Classics 2016.

Ve čtvrtek 30.6. dopoledne jsme naložili doprovodného Sprintera, který vyrážel až v pátek ráno. První skupina tak na motorkách vyrazila až ve 14 hod. ze Zličína po D6 na benzinku za Krušovice, kde čekala druhá skupina a bohužel zde po vodní smršti došlo k první nepříjemnosti. Po náhle změně směru mé osoby Ozzyho k oné benzínce ONO, se po leknutí poroučel k zemi Majkl s Marcelou, který se kochal a nevěnoval řízení zajisté patřičnou pozornost. Po ohledání škod a první nasranosti jsme došli k názoru, že není třeba měnit plány, a budeme pokračovat dál, jen to mělo chybu, že nám chyběl Sigi, který si nevšiml že jsme všichni odbočili. A tak jsme vyrazili dál přes K.Vary na hraniční přechod u Aše, kde na nás již čekal ztracený Sigi. Zde proběhla neplánovaně dost dlouhá občerstvovací a tankovací zastávka. Pak už nás čekal jen Deutschland a Deutschland s jeho všemožnými uzavírkami a objížďkami, což nas lehce zdrželo oproti původnímu harmonogramu. Další patálií byl Divňousův Hornet, neboť se mu nějak zakuckával, ale se vší urputností nějak dojel a náš servisák a všeználek Miky mu večer poradil jak nečistoty z benzinu dostat ven bez totální rozborky. Sice ne uplně dle časového plánu jsme tak v podvečer dorazili po totálním vysílení do Wechmaru, kde jsme popili, pojedli a přespali v příjemném prostředí klubovny Kaktus MC. Druhý den v pátek dopoledne za nami dorazilo i doprovodné vozidlo s náhradním blinkrem pro Majkla. Po desáté ráno jsme tak vyrazili, již kompletní, dál na západ většinou po dálnicích, kde jsme měli několik ostrých výměn názorů, jak se vlastně v takhle velkém stádu "jen blbých motorkářů" jezdí po dokonalé německé dálniční síti. Až za Koblenzem jsme sjeli z dálnice na příjemnou silnicí vedoucí kolem známého Nurburgringu a dál přes belgickou čáru do Malmedy kousek od okruhu Francorchamps - konečně.

Tam na nás čekal již místní motokámoš a znalec prostředí Hans (Paperlapap) z Belgie, který nám na okruhu i v jeho okolí pomohl se výborně zorientovat a podívat se do míst, kam by nás to ani ve snu nenapadlo, děkujeme :). A než se dlouze rozepisovat, vše vystihnou nejlépe fotky, např. od Ludánka, či náš výběr. K naší radosti jsme objevili holandský tým závodící na strojích s motorem Jawa 500 a Eso 500 z ploché dráhy, anglický tým s dvoutaktním čtyřválcovým strojem Jawa 350, na čestném místě vystavenou dvoutaktní ČZ 250 a firmu Deus zabývající se stavbami, kde jim za základ posloužili dva motory za sebou Jawa 500 opět z ploché dráhy. Mohu všem milovníkům klasických motocyklů tuto akci vřele doporučit. Podíváte se za jednotné vstupné kamkoli chcete a bez jakéhokoli omezení, snad mimo řídící věže, tam jsme se nezkoušeli dobývat ani s Hansem. Naše zázemí v kempu bylo díky doprovodnému vozidlu zcela excelentní a vybavené, že mohlo konkurovat závodním profi týmům, prostě paráda, tedy až na záhadu mé ztracené levé motoboty z prostoru dodávky a až v závěru našeho pobytu nalezené údajně někde na kraji lesa. Cesta zpět byla rozdělena na dvě skupiny, na ty co potřebovali odjet už v neděli a na ty co chtěli totálně zmoknout a jet až v pondělí, nicméně obě skupiny cestou přespali u Putze v hospodě v Gailnau, kde se nachází další náš dlouholetý freundschaft MF Gailnau. Závěrečná etapa byla pro obě skupiny již v poklidu a bez problémů, ... u mně dobrý, tedy až na tu botu ;o) Ozzy.

Přibližný nástřel celé trasy je zde a další výběr z mnoha fotek je ve fotogalerii

Aktualizováno ( Středa, 13 Červenec 2016 18:25 )